Караван з мігрантів чисельністю понад 5000 рухається у бік США

Нове загострення міграційної кризи — тисячі мігрантів із країн Південної та Центральної Америки йдуть до кордонів США. Колона нелегалів, більшість з яких – громадяни Куби, Сальвадора, Гватемали, Гаїті та Венесуели, стала однією з наймасовіших цього року.

Про це повідомляє Associated Press.

Загалом, за даними місцевої влади штату Чьяпас, група налічує понад 5 тисяч мігрантів. У регіоні вони перебували понад два місяці в очікуванні гуманітарних віз на в’їзд до США.

Мігранти скаржилися, що оформлення віз для біженців чи виїзних віз у головному міграційному центрі Мексики займає надто багато часу. Центр розташований у місті Тапачула поблизу кордону з Гватемалою. Їхня мета — американський кордон. На чолі ходи — хрест і плакат з вимогою видачі транзитних віз, які б дозволили перетнути Мексику і досягти кордону США.

За словами біженців, вони більш як два місяці чекають на гуманітарні візи на в’їзд до США, без права на роботу.

Час від часу їх супроводжувала поліція, яка зазвичай залучається, щоб люди не перекривали дорогу, а іноді для того, щоб вони не могли зловити попутку.

Марш став одним із найбільших з червня 2022 року.

Мігрантам із рюкзаками за плечима доведеться пройти понад 2 тисячі кілометрів під палючим сонцем, щоб досягти жаданого кордону. При цьому вони не мають жодної надії на те, що їх пустять до країни, а не відправлять назад.

Раніше влада Мексики була змушена скасувати деякі потяги, що йдуть у напрямку кордону США, через величезну кількість «зайців»-нелегалів, що пересуваються на них.

Міграційна система в Мексиці не справляється із потоком заявників. За вісім місяців через основний маршрут незаконної міграції з Південної до Північної Америки перейшли майже 500 тис. нелегалів.

Один з організаторів маршу Іринео Мухіка заявив, що мігранти часто змушені жити на вулицях у бідних умовах у Тапачулі. Він вимагає транзитних віз, які б дозволили перетнути Мексику і досягти кордону зі США. «Ми намагаємося врятувати життя за допомогою таких дій. (Влада) проігнорувала проблему і залишила мігрантів у скрутному становищі», – сказав Мухіка.

Каравани мігрантів у 2018 та 2019 роках привернули набагато більше уваги. Але з урахуванням того, що за останні тижні на кордоні зі США з’явилося до 10 тис. мігрантів, останній марш – це лише крапля в морі. Південно-західний кордон США важко справляється зі колосальним числом мігрантів з Південної Америки, які швидко переміщуються через Дар’єнську протоку між Колумбією і Панамою, перш ніж попрямувати на північ.



Читати також:

Мерія Нью-Йорка роздає нелегалам безплатні квитки додому

У США розслідують працевлаштування дітей у компаніях Tyson Foods та Perdue Farms

Найбільш популярні розмовні мови в США (після англійської та іспанської)

В США та Канаді планують зупинити потік нелегалів



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *