Последние новости
У США схвалили новий препарат для лікування хвороби Альцгеймера

Лекембі» (Leqembi) від компаній Eisai та Biogen – перший препарат для лікування хвороби Альцгеймера., який отримав повторне схвалення у FDA.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) схвалило препарат «Лекембі», призначений для лікування дорослих пацієнтів із хворобою Альцгеймера, — повідомляється на сайті управління.


«Лекембі» розробили фахівці японської компанії Eisai та американської Biogen. Попередній дозвіл на застосування препарату американський регулятор надав на початку січня 2023 року. Проведене після цього повторне дослідження підтвердило клінічну ефективність ліків під час лікування хвороби Альцгеймера на ранній стадії. Препарат діє шляхом зменшення амілоїдних бляшок, що утворюються у головному мозку. У дослідженні брали участь 1795 пацієнтів із хворобою Альцгеймера. Практика показала, що препарат не виліковує пацієнта повністю, але бореться із симптомами недуги та здатний уповільнити розвиток хвороби Альцгеймера.

Чергове схвалення препарату очікується до 6 липня. Ймовірно, позитивне рішення дозволить розширити фінансування лікування Лекембі у США за програмою Medicare — лікарі зможуть вільно призначати «Лекембі» своїм пацієнтам, а служба медичного страхування Medicare для літніх осіб у США покриватиме 80 відсотків річних витрат на нього, які становлять 26 500 доларів США.


«Лекембі» – перший препарат на основі антитіл до бета-амілоїдних білків, який пройшов і попередню, і остаточну реєстрацію у FDA як ліки для лікування хвороби Альцгеймера.


Хвороба Альцгеймера — це незворотне прогресуюче захворювання головного мозку, від якого страждають понад 6,5 млн американців. Хвороба повільно руйнує пам’ять, уповільнює розумові здібності та, зрештою, позбавляє можливості виконувати прості завдання.


У 2021 році в США попередньо схвалили застосування інших ліків для лікування хвороби Альцгеймера Aduhelm.

Однак через його сумнівну ефективність, безпеки та ціну FDA піддали різкій критиці. До цього у світі існувало п’ять препаратів для лікування хвороби Альцгеймера, проте всі вони не борються із причиною хвороби, а лише пом’якшують прояв деяких симптомів.

Щодо Лекембі, випробування на 856 учасниках з хворобою Альцгеймера показало, що півтора року лікування призводить до статистично значущого зменшення кількості бета-амілоїдних бляшок, тоді як у групі плацебо подібного зменшення узагалі не відбувається. Засіб також сповільнює на 27 відсотків прогресування деменції.

Читати також:

Американці лікуватимуть рак за допомогою вакцини

У США закрили на карантин ціле місто через виявлення смертельно небезпечного равлика

Очікувана тривалість життя американців скоротилася за останні 40 років

У США робот вперше провів лапароскопічну операцію без участі людини

ВІЛ – виліковний! Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі зробили революційне відкриття

У США вперше схвалили ін’єкцію для профілактики ВІЛ

Перший у світі пацієнт отримав вакцину від ракуІлюстративна світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США схвалили новий препарат для лікування хвороби Альцгеймера

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *