Последние новости
У США закрили на карантин ціле місто через виявлення смертельно небезпечного равлика

Американське місто закрили на карантин через появу там ахатини — гігантського равлика, який може переносити небезпечного для людей паразита.

Зазначається, що карантин введений на території близько 5,5 квадратних кілометрів, де був помічений один равлик. Там планується обробка місцевості хімікатом на основі метальдегіду для знищення інших особин.

Невелике містечко у Флориді наповнили гігантські африканські равлики, — пише New York Post. Ці молюски є переносниками паразита з жахливою назвою «легеневий хробак», який може викликати менінгіт у людей.

Вони також здатні знищувати рослинність і, як відомо, харчуються більш ніж 500 видами рослин.

У Департаменті сільського господарства та споживчих послуг Флориди заявили, що жителі Мірамара можуть вільно виїжджати із зони карантину, проте їм заборонено ввозити до неї будь-які рослинні матеріали, на яких зазвичай знаходяться яйця ахатин. За даними департаменту, равлик, що викликав настільки серйозне занепокоєння фахівців, з’явився на території міста на початку червня.

Завезені в 1960-х роках у Флориду з Гаваїв гігантські ахатини становлять серйозну загрозу для сільського господарства штату, оскільки поїдають понад 500 видів рослин, у тому числі овочі та фрукти. При цьому один равлик може відкласти до 1,2 тисячі яєць на рік. Крім того, ахатини переносять паразита Angiostrongylus cantonensis, який може викликати у людей ангіостронгільоз – хворобу, яка вражає головний мозок.

Вперше масова навала ахатинів відбулася у Флориді у 2010 році. З того часу на боротьбу з молюсками витрачаються величезні гроші. Заходи в окрузі Майамі-Дейд, що завершилися у 2021 році, зайняли десять років і обійшлися штату у 23 мільйони доларів. За цей час було ліквідовано близько 170 тисяч ахатинів.

Читати також:

Всесвітній день довкілля: боротьба із забрудненням пластиком

Американська компанія отримала дозвіл випробувати чіпи для мозку на людях


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США закрили на карантин ціле місто через виявлення смертельно небезпечного равлика

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *