Швейцарський Banque Pictet приховав рахунки платників податків США на $5,6 млрд

Великий швейцарський банк — Banque Pictet, який входить до підрозділу приватних банківських послуг Pictet Group, — визнав, що вступив у змову з платниками податків США та іншими особами з метою приховування понад $5,6 млрд від сплати податків у Сполучених Штатах.

Банк погодився виплатити близько $122,9 млн як відшкодування збитків та штрафних санкцій за угодою з прокуратурою, — передає CNBC з посиланням на заяви Мін’юсту США та Pictet Group.

З $122,9 млн, які швейцарський банк погодився виплатити скарбниці США, $52,16 млн буде звернено на користь Сполучених Штатів (валові збори, які банк заробив на незадекларованих рахунках з 2008 по 2014 рік); $31,8 млн — виплати відшкодування Податковому управлінню США (несплачені податки, що виникають у результаті участі банку у змові); $38,9 млн – штраф, — йдеться у заяві Мін’юсту США.

Якщо банк виконає умови правочину, Мін’юст США відкладе судове переслідування банку на три роки, а потім зніме звинувачення у змові з метою обману Податкового управління США (IRS).

За даними Мін’юсту, з 2008 по 2014 рік банк мав 1637 рахунків клієнтів-платників податків зі США, які в сукупності ухилилися від сплати податків у Сполучених Штатах приблизно на $50,6 млн. На прихованих рахунках Banque Pictet зберігалося понад $5,6 млрд з приблизно $20 млрд загальних активів платників податків США, якими банк керував. У рамках угоди з прокуратурою США банк погодився співпрацювати з усіма розслідуваннями щодо прихованих банківських рахунків. Прокурор Південного округу Нью-Йорка Деміан Вільямс заявив, що викорінення фінансових зловживань залишається пріоритетом для прокуратури. Слова прокурора наводяться у повідомленні Мін’юсту США.

CNBC також цитує заяву Pictet Group. У ньому йдеться, що угода стала результатом її «широкої співпраці з владою США у повній відповідності до швейцарського законодавства». «Pictet радий розв’язати це питання і продовжить робити кроки для забезпечення виконання клієнтами банку їхніх податкових зобов’язань», — наголошується в заяві групи.

Pictet Group була заснована у 1805 році і є приватною швейцарською фінансовою установою зі штаб-квартирою у Женеві. Група працює в основному у Швейцарії, але також у Люксембурзі, Гонконгу, Сінгапурі та на Багамських островах.

Pictet Group допомагала клієнтам ухилятися від сплати податків у США, відкриваючи, підтримуючи та приховуючи для них незадекларовані рахунки, — так вважають прокуратура США. Банк використав «різні кошти», щоб приховати ці рахунки, — зазначають прокурори. Банк зберігав пошту клієнтів, пов’язану з рахунками, у банку, а не надсилав її клієнтам до США, щоб «допомогти гарантувати, що документи, що відображають існування рахунків, залишалися за межами Сполучених Штатів і поза досяжністю податкових органів США», — згідно з обвинуваченнями.

Banque Pictet, за даними розслідування, створював офшорні компанії та керував такими організаціями, які «не мали комерційної мети, але існували виключно для того, щоб допомагати американським платникам податків-клієнтам Pictet Group приховувати свої офшорні рахунки та активи від податкових органів США».

Pictet Group протягом шести років обслуговувала близько 529 офшорних організацій для відповідних рахунків у США, — зазначає Мін’юст.

Група також допомагала клієнтам зі США, які ухиляються від сплати податків, зберігати незадекларовані гроші в офшорах, переказуючи кошти з незадекларованих рахунків на рахунки, які належали клієнтам за межами США.

За даними Міністерства юстиції США, ці рахунки ефективно контролювалися платниками податків із США у вигляді «фіктивних пожертвувань». Pictet Group надавала послуги зі створення офшорних корпорацій і трастів та управління ними деяким платникам податків спочатку через підрозділ з нерухомості та трастових послуг, а пізніше через дочірню компанію Rhone Trust and Fiduciary Services, — вважає Мін’юст США.Читати також:

Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США

Ціни на нафту та дизель у США досягли рекордних рівнів

Найбільші банки США спишуть прострочені кредити на мільярди доларів

Світовий банк розповів про приріст кількості бідних у всьому світі


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *