SpaceX вивела на орбіту 56 нових супутників Starlink

Американська компанія SpaceX повідомила про успішний запуск на орбіту чергової партії із 56 мінісупутників Starlink, які забезпечують глобальне інтернет-покриття.

Запуск проводився ракетою-носієм першого ступеня Falcon 9 у неділю, 14 травня.

Ракета стартувала зі станції космічних сил на мисі Канаверал у Флориді, США о 01:03 за часом Східного узбережжя США. Це 16-й з початку цього року запуск апаратів Starlink та 85-й з весни 2019-го. Наразі на орбіті в робочому стані перебувають понад 4 тис. мінісупутників.

Для ракети-носія Falcon 9 це був 11-й запуск та посадка. Раніше на ній запускали супутники CRS-22, Crew-3, Turksat 5B, Crew-4, CRS-25, Eutelsat HOTBIRD 13G, mPOWER-a, а також чотири місії Starlink (разом із цією). Через 8,5 хвилин після старту ракета здійснила посадку на морську платформу-дрон дрон Just Read the Instructions, яка знаходиться за 660 км від космодрому в Тихому океані.

SpaceX – найбільший супутниковий оператор у світі. Інтернет від Starlink доступний користувачам у 53 країнах. У майбутньому компанія планує збільшити кількість космічних апаратів на орбіті до 30 тис., щоб забезпечити всіх мешканців Землі доступом до високошвидкісного Інтернету. У проєкт було вкладено близько $10 млрд інвестицій.

Раніше, 1 травня, ракета Falcon Heavy космічної компанії SpaceX стартувала на орбіту з телекомунікаційним супутником ViaSat 3 Americas масою 6,7 т. Зазначалося, що супутники ViaSat 3 Americas призначені для забезпечення інтернет-сигналу в сільській місцевості, на пасажирських авіалайнерах.

7 квітня американська компанія провела запуск ракети Falcon 9 із супутником IS-40e, на який встановлено апарат для моніторингу якості повітря TEMPO. Пуск відбувся з космодрому на мисі Канаверал. Перший ступінь ракети після старту в автоматичному режимі успішно опустився на плавучу платформу в Атлантичному океані.

Читати також:

SpaceX запустила на орбіту ще 56 інтернет-супутників Starlink

Армія США планує доставляти вантажі за допомогою ракет SpaceX

В НАСА назвали імена 4 астронавтів, які полетять до Місяця у 2024 році

Безплатний Wi-Fi буде доступний авіапасажирам у США

Астронавти NASA вийдуть у прямий ефір із відкритого космосу

США запустили на орбіту новий супутник оптико-електронної розвідки (+Відео)

Повернення людей на Місяць: пряма трансляція першої місії

В NASA вибрали місця для висадження астронавтів на Місяці у 2025 році

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *