США не повинні вв’язуватись у війну в Україні: останні заяви лідерів республіканської партії

Три лідери республіканської партії, речник Палати Представників Маккарті, колишній президент і кандидат у президенти Трамп, де-факто кандидат у президенти губернатор Флориди Десантіс один за одним висловилися у зв’язку з російською агресією проти України.

Втім, жоден із них російську агресію не вважає агресією. Десантіс називає її «територіальною суперечкою» між Росією та Україною. І до цієї «суперечки» на думку і Трампа, і Десантіса, один із яких з величезною ймовірністю стане наступного року республіканським кандидатом у президенти, США, по суті, не повинно бути жодного діла. А на думку спікера Маккарті, який не бажає відвідувати Україну, США не повинні «виписувати Україні відкритий чек».

«У США безліч життєвих національних інтересів — безпека кордонів, боєздатність армії, енергетична незалежність, протистояння економічної, культурної та військової могутності Китаю. Вплутуватися ще сильніше в територіальну суперечку Росії та України — не входить до їх числа», — сказав Десантіс. Таким чином, губернатор Флориди назвав повномасштабну агресію РФ проти України «територіальною суперечкою». Цей політик також вважає, що Сполучені Штати «не повинні надавати допомогу, яка може вимагати розгортання американських військ або дозволити Україні брати участь у наступальних операціях за її межами». Республіканський політик був категоричним і щодо поставок Києву просунутого озброєння. «Надання літаків Ф-16 та ракет великої дальності не обговорюється», — заявив губернатор Флориди. Він також додав, що слід перевірити, як Київ розпоряджається допомогою, що надається. «Наші громадяни також мають право знати, як мільярди доларів платників податків США використовуються в Україні», — зазначив Десантіс.

Таким чином, думка Десантіса щодо російсько-українських відносин не дуже відрізняється від позиції Дональда Трампа.

Останній кілька днів тому в інтерв’ю «Фокс Ньюс» заявив, що він зміг би запобігти війні, уклавши з Росією договір, який дозволив би їй отримати частину української території. Трамп також вважає, що Євросоюз має взяти на себе тягар допомоги Україні. «Європа має платити», — заявив Трамп. Цей республіканський кандидат додав, що обсяг американської допомоги Києву «сильно залежатиме» від його зустрічі з Володимиром Путіним. Співробітник «Фокс Ньюс» запитав: «Чи мають Сполучені Штати сприяти зміні панівного режиму в Росії?» Трамп відповів: «Ні».

Що ще кажуть республіканські кандидати у президенти?


Вони відповіли на запитання ведучого телеканалу «Фокс» Такера Карлсона, що мають робити США у зв’язку із війною в Україні.

Питання: Чи є опозиція щодо Росії у зв’язку з Україною життєво важливим американським національним стратегічним інтересом?

Трамп: Ні, не є. Це європейський інтерес. Європейці повинні платити набагато більше, ніж ми, чи принаймні стільки ж».
Десантіс: «Хоча в США є багато життєво важливих національних інтересів, подальше втягування у територіальну суперечку між Україною та Росією не є одним із них».

Питання: Що є нашою специфічною метою в Україні, і як ми знатимемо, що ми її досягли?

Трамп: «Метою є допомога та безпека Європи, але Європа не допомагає собі сама. Це дуже несправедливо, коли США здебільшого оплачують рахунки, тим більше, що Європа використовує нас у своїх інтересах у торгівлі та інших речах.
Десантіс: «Метою є встановлення миру».

Питання: Яка межа фінансування та матеріальних коштів, які ви готові направити уряду України?

Трамп: «Це повністю залежатиме від результатів моєї зустрічі з Путіним. Але платити має Європа».
Десантіс: «Фінансування цього конфлікту адміністрацією Байдена фактично за допомогою «відкритого чека», «скільки буде потрібно», без певних цілей чи підзвітності відволікає увагу від найнагальніших проблем нашої країни. США не повинні надавати допомогу, яка може вимагати розгортання американських військ або дозволити Україні брати участь у наступальних операціях за межами її кордонів. Надання літаків F16 та ракет далекого радіусу дії буде виключено. Наші громадяни мають право знати, як мільярди доларів американських платників податків використовуються в Україні».

Коментар: повна звітність про те, на що витрачається кожен долар американської допомоги, збирається американськими генеральними інспекторами. Тому Десантіс, якому про цю звітність так само добре відомо, як і Маккарті, лукавить, вдаючи, що звітності цієї не існує, і натякаючи, що гроші витрачаються кудись «не туди».
А що буде на зустрічі Трампа з путіним, Трамп уже розповів кількома днями раніше в інтерв’ю іншому пропагандисту з «Фокса», Шону Хеннеті, що уклав би з Путіним угоду і віддав би йому частину території України.

Питання: Чи США повинні підтримувати зміну режиму в Росії?

Трамп: «Ні».
Десантіс: «Політика зміни режиму є популярною серед прихильників втручання у зовнішню політику у Вашингтоні. А наступник Путіна швидше за все буде ще більш безжальним».

Питання: Враховуючи, що економіка та валюта Росії стали сильнішими, ніж до війни, чи вважаєте ви, що санкції США були ефективними? (Коментар: саме питання Такера Карлосна, найбільшого апологета Путіна та його режиму як зразків для правих у США, абсолютно маніпулятивне і містить дезінформацію. Економіка Росії впала у 2022 році навіть згідно з офіційними російськими даними, що нещодавно визнав і сам Путін у своєму так званому «посланні про становище країни»).

Трамп: «Немає вони не були ефективними. Має місце рівно протилежне».
Десантіс: «Політика адміністрації Байдена привела Росію до фактичного союзу з Китаєм, а оскільки Китай не дотримується жодного ембарго, Росія збільшила свої доходи в іноземній валюті, тоді як Китай отримує вигоду від дешевшого палива».

Питання: Чи вважаєте ви, що Сполучені Штати стикаються з ризиком ядерної війни з Росією?

Трамп: «Це залежить від того, хто є президентом США, але що за президента Байдена це абсолютно точно ризик».
Десантіс: «Ескалація участі США у російсько-українській війні ризикує явно втягнути Сполучені Штати у конфлікт і наблизити нас до гарячої війни між двома найбільшими ядерними державами світу».

Такер Карлсон опитав, окрім Трампа та ДеСантіса ще кілька потенційних кандидатів від республіканської партії, частина з них дала досить традиційні для американської зовнішньої політики відповіді, але наводити їх немає сенсу. З однієї простої причини: ні Ніккі Хейлі, ні Майк Пенс, ні Кріс Крісті, ні інші не мають жодних шансів стати кандидатами республіканців у президенти. Шанси є тільки у Трампа та Десантіса. Чому? Просто тому, що зміна складу республіканської партії, що відбулася в останні 10 років, її дрейф вправо, що почався в 90-ті роки з «революції Гінгріча», що змінився рухом вправо на повному ході з приходом у політику Трампа, призвело до того, що ніякий інший кандидат, окрім того, що дотримується дуже правих поглядів, шансів стати республіканським кандидатом у президенти не має. Просто тому, що лише кандидат, який виражає інтереси вкрай правих, ультраправих республіканців, які становлять більшість у партії, має реальні шанси виграти праймериз та стати кандидатом партії у президенти.

А підтримка України американським ультраправим не потрібна. І їхні інтереси вкотре висловив у понеділок у своїй пропагандистській програмі, що йде у прайм-тайм на каналі «Фокс», той самий Такер Карлсон. Він сказав, що не Путін тримає відкритим наш південний кордон, не Путін створює епідемію вживання наркотиків, не Путін вчить дітей у школах неправильної історії та неповаги до сімейних цінностей, і тому Путін, згідно з Карлсоном, не є противником для Америки, а тому Америка не повинна протистояти Путіну. І цю пропаганду щовечора у найпрайм-тайм слухають 15-20 мільйонів американців, які нічого не дивляться і не слухають, окрім каналу «Фокс». Тільки не кажіть, що Карлсон отримує гроші від Путіна. Ні, Карлсон отримує великі гроші не від Путіна, а від мультимільярдера Руперта Мердока, власника каналу «Фокс», який цей канал створив спеціально для того, щоб займатися правою пропагандою, яка з приходом у політику Трампа стала ультраправою. А до новин цей пропагандистський канал давно не має жодного стосунку.

А найуважнішим слухачем Трампа та Десантіса безперечно є Кремль. І завдання продовжувати війну якомога довше, підтримавши при цьому на виборах республіканського кандидата, не важливо – Трампа чи Десантіса, буде для шляху стратегічного пріоритету верхівки Кремля.

Офіційну позицію США, позицію президента Джо Байдена та його адміністрації вкотре підтвердив у понеділок на брифінгу прес-секретар Держдепартаменту Нед Прайс, відповідаючи на запитання про те, чи не збираються США змінити політику підтримки України «стільки, скільки потрібно»:

«Ми маємо намір підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Ми віддані нашим українським партнерам. Але зрештою, те, до чого ми віддані, — це порядок, заснований на правилах. Коли йдеться про російську агресію проти України, йдеться насамперед про Україну, про те, що Росія намагається відмовити Україні в праві на існування, диктувати Україні зовнішню політику, вибір, який має бути і має бути лише за українцями. Але в певному сенсі це набагато більше, ніж Україна чи якась інша окрема країна. Йдеться про основні поняття, що лежать в основі Статуту ООН, що лежать в основі Декларації прав людини ООН, в основі міжнародного права. Називайте ви це порядком, заснованим на правилах, або правилами дорожнього руху, але вони зводяться в основному до дуже простих передумов: великі країни не можуть залякувати малі країни; сила не робить того, хто її використовував правим; країни мають суверенне право визначати своє майбутнє, свої власні партнерства, свої власні союзи, свої власні устремління. Якщо Росії буде дозволено безконтрольно заперечувати все це в Україні, країни по всьому світу можуть отримати ліцензію на оскарження цього в інших регіонах. Ми вважаємо, що коли міжнародний порядок, заснований на правилах, опиняється під загрозою будь-де, він опиняється під загрозою скрізь у світі. І тому важливо, щоб Сполучені Штати виявили рішучість разом із десятками країн світу, які не лише підтримали Україну, а й підтримали систему ООН, Статут ООН, міжнародне право, Декларацію прав людини ООН. Понад 140 країн світу зробили це вже тричі. І це тому, що це не західна конструкція, не американська конструкція; це порядок, у який вірять країни всього світу. Це порядок, який, як свідчать країни всього світу, лежав в основі безпрецедентного рівня стабільності, безпеки та процвітання протягом 80 років після закінчення Другої світової війни».

Як же так сталося? Що відбувається з консерваторами республіканцями?

Що являє собою сьогодні республіканська партія? Потрібно без ілюзій дивитися на реальність. А вона полягає в тому, що і Трамп, і Десантіс, і Маккарті представляють сьогодні більшість республіканців, які дотримуються вкрай правих поглядів, які хотіли б бачити Америку країною, в якій встановлена, бажано раз і назавжди, «влада білих», як висловлюється частина цієї більшості, влада «християнських націоналістів», країну, в яку було б заборонено імміграцію небілих, країну, яка взагалі не займалася б жодними світовими проблемами, крім протистояння китайському комунізму, але точно не підтримувала б демократію у світі і не захищала б її. Демократія сучасним американським правим не потрібна – ні в Америці, ні в інших країнах. Вона не є для сучасних правих взагалі жодною цінністю. Китайський комунізм американські праві готові протистояти, оскільки вони не люблять комунізм.

Трамп, Десантіс та Маккарті є лідерами республіканської партії насамперед тому, що вони відображають погляди рядових правих. А у рядових правих, тим більше ультраправих, є чітко сформовані в останні приблизно 25 років погляди. Про те, що має бути влада «білих», «білих християн», про те, що єдиною значущою свободою є свобода володіти зброєю, про те, що потрібно обмежити і взагалі заборонити імміграцію небілих до країни, про те, що треба поважати «сімейні» цінності», про те, що демократи – «ліві комуністи», які хочуть заборонити їм володіти зброєю, ходити до церкви, які не поважають «сімейні цінності» і які, згідно з конспірологічною теорією ультраправої секти QANON, є сатаністами-педофілами, про те, що демократи здадуть США китайським комуністам, з якими потрібно боротися, тому що вони комуністи, ще й китайські, про те, що Росія, яка перемогла свій комунізм, «біла і християнська» має бути їх правим союзником у боротьбі з Китаєм і так далі…

Що на то Україна?

МЗС України відреагувало на заяву губернатора Флориди та можливого кандидата в президенти США від Республіканської партії Рона Десантіса, який назвав повномасштабну війну РФ проти України «територіальною суперечкою». Спікер українського дипвідомства Олег Ніколенко запропонував Десантісу відвідати Україну, щоб на власні очі побачити нелюдяність і лютість російської агресії.

«Ми впевнені, що як колишній військовий, який побував у зоні бойових дій, губернатор Рон Десантіс знає різницю між «суперечкою» і війною. Ми запрошуємо його відвідати Україну, щоб отримати більш глибоке уявлення про повномасштабне вторгнення Росії та погрози, які воно становить для інтересів США», — написав Ніколенко в «Твіттері».

Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем також відреагував на висловлювання Десантіса. Він нагадав: Володимир Путін відкрито заявляє, що його мета – це відтворення Російської імперії, і він не збирається зупинятися на Україні.

«Останнього разу, коли хтось у Європі претендував на чужу землю і намагався захопити її силою зброї, була спроба Адольфа Гітлера побудувати Третій рейх. Ті, хто прорахувався у намірах Гітлера, проклали шлях до ширшої війни та упустили багато можливостей зупинити його на ранньому етапі. Зараз не час повторювати помилки минулого», — наголосив сенатор.

Він висловив упевненість, що Росія не повинна перемогти Україну в цій війні.

«Якщо Путін програє в Україні, то світ позитивно перезавантажиться у всіх сенсах. Якщо він переможе в Україні, а Захід, як і раніше, капітулює, — настане новий конфлікт», — запевнив Грем.

Сенатор додав: коли американський політичний діяч заявляє, що США не повинні брати участь у російсько-українській війні, це надсилає агресорові сигнал про слабкість і лише продовжує військовий конфлікт, підвищуючи ймовірність його поширення на інші території. «Коли справа стосується Путіна, ви або платите зараз, або платите потім. Поступка Путіну в Україні з погляду інтересів національної безпеки США — це як катастрофічний відхід Байдена з Афганістану», — заявив Грем.

За його словами, ті, хто вважає, що війна РФ проти України є пріоритетом для США, забувають, що Україна добровільно відмовилася від ядерної зброї в обмін на визнання Росією територіальної цілісності України.

«Вчинення воєнних злочинів російськими військовими у величезних масштабах — якщо їх пробачити та забути — руйнує світовий порядок. Це так само вплинуло б на світовий порядок, як припинення фінансування поліції та пом’якшення кримінального переслідування у великих містах Америки», — зазначив сенатор.

Світлина: скриншот з відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “США не повинні вв’язуватись у війну в Україні: останні заяви лідерів республіканської партії

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *