
Річна інфляція в США прискорилася після зниження, яке спостерігалося 12 місяців поспіль, — ринок чекає на фіксацію ставки у вересні. Борги американців за кредитними картками склали $1,03 трлн — показник досяг рекордної позначки.
Індекс споживчих цін США (ІСЦ) у липні зріс на 3,2% у річному вираженні порівняно зі зростанням за червень на 3%. Це перше підвищення після 12-місячного зниження. Хоча інфляція значно знизилася після досягнення 40-річного максимуму 9,1% у середині 2022 року.
Про це свідчать дані Бюро трудової статистики (BLS), опубліковані в четвер.
Інфляція у США у липні зросла до 0,2%. Невелике зростання основної річної ставки навряд чи матиме велике значення для ринку, оскільки інфляція у липні 2022 року була надзвичайно низькою», — повідомляє FT.
Базова інфляція, яка виключає з розрахунків нестабільні продовольчі та енергетичні компоненти, збільшилася на 0,2% у липні таким же темпом, як і попереднього місяця. Річний показник становив 4,7%, що нижче, ніж у червні.
Зі структурою інфляції та змінами можна ознайомитися на сайті Бюро статистики праці США.
Щомісячні показники загальної та базової інфляції відповідали очікуванням Волл-стріт, а річні показники виявилися нижчими за очікування. Після досягнення пікового рівня 9,1% минулого літа показники загальної інфляції наближаються до цільового показника ФРС у 2%. Базова інфляція, однак, залишається стабільно високою, що змушує центральний банк США підтримувати відсоткові ставки на вищому рівні протягом тривалого часу.
Менш як за рік ФРС підняла відсоткові ставки до 22-річного максимуму – з 5,25 до 5,5%. Дані ринку праці, опубліковані минулого тижня, також свідчать про те, що агресивна кампанія ФРС з підвищення процентних ставок охолодила економіку США. Зростання числа робочих місць у США було слабшим, ніж прогнозувалося в липні, і було переглянуто у бік зниження за попередні два місяці. Однак у звіті все ж таки були деякі ознаки інфляційного тиску, при цьому рівень безробіття знизився до 3,5%.
Головний глобальний стратег JPMorgan Asset Management Девід Келлі повідомив Bloomberg TV, що як загальний, так і базовий рівень інфляції перебуває на шляху до повернення до 2% наприкінці наступного року.
Ян Лінген, голова відділу стратегії зі ставок США у BMO Capital Markets, заявив, що жодного підвищення ФРС наступного місяця не буде.
«Загалом у цьому випуску немає нічого, щоб аргументувало б підвищення ФРС наступного місяця», — сказав він.
Головний економіст США в Santander US Capital Markets Стівен Стенлі також прокоментував дані Бюро трудової статистики (BLS):
«Федеральну резервну систему слід заохочувати. Я думаю, що вони мають намір пропустити чергове підвищення ставки у вересні», – сказав він.
Згідно свіжих даних, ф’ючерс на S&P 500 додає 0,6%, на NASDAQ-100 — на 0,9%, на Dow Jones — на 0,55%. Bloomberg повідомляє, що ф’ючерси на S&P 500 знаходяться там, де були перед публікацією звіту BLS. Дохідність дворічних скарбничих облігацій знизилася приблизно на 8 базисних пунктів. Можливо, це є підтвердження того, що ФРС не підвищить ставки у вересні.
Індекс споживчих цін у США у червні у річному вираженні становив 3% після показника 4% у травні. Ціни за місяць зросли лише на 0,2% на сезонних коливаннях порівняно з попереднім показником 0,4%.

Борги американців за кредитними картками становили $1,03 трлн. Показник досяг рекордної позначки
Сукупна заборгованість громадян США за кредитними картками у другому кварталі збільшилася на 16,2% у річному вираженні та досягла рекордної позначки 1,03 трлн доларів, — йдеться у звіті Федерального резервного банку Нью-Йорка.
Порівняно з першим кварталом поточного року, за підсумками якого показник уперше перевищив 1 трлн доларів, зростання становило 4,6%.
Заборгованість за кредитними картками — найшвидша категорія боргу. Загальна заборгованість домогосподарств за цей період піднялася всього на 0,1% і склала 17,06 трлн доларів.
Одночасно збільшуються і темпи видачі кредитних карток: так, за підсумками минулого кварталу було відкрито 24 млн відповідних рахунків, а частка американців, які мають хоча б одну кредитну картку, наблизилася до значення 69%.
З 2019 року кількість нових кредитних рахунків зросла на 70 млн, що поряд із підвищенням відсоткових ставок (на цю мить середня ставка становить 20,93%) є однією з причин зростання заборгованості.
Проте основним чинником негативної динаміки є високий рівень споживчих витрат. Це ускладнює боротьбу Федеральної резервної системи з інфляцією і загрожує рецесією, якщо боргове навантаження американців вийде з-під контролю.
Для того, щоб економіка стала на здорові рейки, витрати населення у реальному вираженні мають помітно знизитися», — вважає Венді Едельберг, старший науковий співробітник відділу економічних досліджень Інституту Брукінгса.
Паралельно зі зростанням заборгованості збільшується частка прострочок із виплат, що перевищують 30 днів: у минулому кварталі показник оновив 11-річний максимум, склавши 7,2%.
Водночас відсоток прострочених заборгованостей всіх видів перебуває у межах історичних норм. Тривожна динаміка прострочок зазвичай спостерігається при зростанні безробіття, коли власники кредитних карток позбавляються можливості платити за боргами, проте зараз ринок праці демонструє стійкість — зокрема, у липні безробіття знизилося до 3,5%», — зазначає Венді Едельберг.
Читати також:
У США підвищили базову ставку до 22-річного максимуму. Що сказав Пауелл і як реагує ринок?
Найбільші банки США спишуть прострочені кредити на мільярди доларів
Світлина з відкритих джерел
1 thought на “Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в Сполучених Штатах”