У Каліфорнії з літаків випускають мільйони мух

У Лос-Анджелесі (Каліфорнія) невеликі двомоторні літаки кружляють над містом, викидаючи сотні тисяч комах, позначених спеціальним фіолетовим барвником.

Деякі жителі Каліфорнії стають свідками дивовижного повітряного «шоу» — з легкомоторних літаків на невеликій висоті у повітря випускають цілі рої мух, які позначені спеціальним барвником, — повідомляє SFGate.

Це не терористична атака, навпаки, це біологічний метод боротьби зі шкідниками.

Раніше Департамент сільського господарства штату виявив у регіоні середземноморських плодових мух — шкідників, здатних практично повністю знищити врожай понад 200 видів сільськогосподарських рослин (фруктів, горіхів та овочів).

Мухи відкладають яйця всередині плодів, а личинки, що вилупилися, буквально знищують фрукти зсередини. Якщо популяція мух вийде з-під контролю, це може коштувати штату до $1,8 млрд на рік.

Щоб запобігти розмноженню небезпечних шкідників, Департамент ухвалив рішення протягом найближчого місяця випустити у повітря мільйони стерильних самців плодових мух. Спарювання таких самців з дикими самками призводить до появи незапліднених яєць, нездатних до подальшого розвитку. Таким чином, популяція поступово зводиться нанівець.

Фахівці стверджують, що на остаточне звільнення від карантинного шкідника може знадобитися щонайменше шість місяців. Джей Ван Рейн, представник CDFA, повідомив, що відомство планує щотижня випускати на одну квадратну милю 250 000 стерильних самців плодових мух у районі площею 9 кв. миль поблизу зараження.

Кен Пеллман, представник пресслужби Департаменту сільського господарства округу Лос-Анджелес, повідомив, що жуків, помічених спеціальним фіолетовим барвником, спочатку збирають на військовій базі в Лос-Аламосі, а потім вантажать на літак. Коли літак підіймається в повітря, — уточнив він -, їх просто випускають з нижньої частини салону.

Цей метод вже кілька десятиліть використовується для знищення інвазивних комах, раніше допомагав боротися з іншими шкідниками, такими як мексиканська плодова муха і рожева моль. До впровадження цього методу Каліфорнія боролася з навалою мух-журчалок майже вісім разів на рік, вдаючись до таких дорогих і спірних методів, як повітряний викид пестицидів.

Яким чином середземноморські плодові мухи потрапили в сонячну Каліфорнію?


Пеллман підозрює, що їх завезли через неперевірені продукти.

Раніше цього місяця Каліфорнійський департамент продовольства та сільського господарства (CDFA) наклав карантин на 69 квадратних миль (178,7 кв. км) округу Лос-Анджелес після того, як виявив двох диких середземноморських плодових мух у будинку одного з мешканців Леймерт-Парку, району на півдні Лос-Анджелеса. Як показують карти, карантин охоплює Гайд-Парк, а також деякі райони Калвер-Сіті та Інглвуда, і це лише один із багатьох карантинів, запроваджених у Каліфорнії за останній рік.

Тим, хто проживає в межах цього радіуса, рекомендується зберігати вирощені фрукти та овочі на своїй ділянці та упаковувати їх у подвійні пакети, перш ніж викидати на сміття. Співробітники CDFA планують обприскати прилеглі будинки спиносадом – природним пестицидом, що отримується із ґрунтових бактерій.

Жителі Каліфорнії, які вважають, що їхня продукція заражена, можуть зателефонувати на гарячу лінію штату по боротьбі зі шкідниками за телефоном 800-491-1899 або написати електронною поштою reportapest@cdfa.ca.gov.Читати також:

Варто відвідати: 10 найдивовижніших національних парків США

У США збираються вакцинувати медоносних бджіл

У Лос-Анджелесі на поліціянта напав рій бджіл (+Відео)

У США закрили на карантин ціле місто через виявлення смертельно небезпечного равлика

Світлина: Commons.wikimedia.org

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *