У США призупинено поїздки на безпілотних таксі від компанії Cruise

У вівторок Каліфорнійське транспортне управління призупинило дію відповідного дозволу на невизначений термін. Причиною стало те, що, на думку управління, безпілотні автомобілі не є достатньо безпечними.

Після двох аварій із пішоходами компанія Cruise, що належить автогіганту General Motors, яка надає послуги роботизованого таксі, більше не має права випускати машини на вулиці Сан-Франциско без людей за кермом.

На початку жовтня стався нещасний випадок, жінка застрягла під роботом-таксі Cruise і її довелося визволяти рятувальникам. Згідно зі звітом про ДТП, постраждалу спочатку було збито іншим автомобілем з людиною за кермом, після чого відкинуло під автомобілі на проїжджу частину. Безпілотне таксі негайно загальмувало, але не змогло запобігти зіткненню. Автомобілі Cruise запрограмовані таким чином, що в деяких випадках після зіткнень вони автоматично з’їжджають на узбіччя, щоб не заважати руху. У цьому випадку програма також вирішила це зробити – попри те, що жінка все ще була під автомобілем. Згідно зі звітом каліфорнійських дорожніх служб, жінку протягло близько шести метрів, а швидкість автомобіля досягла 11 км/год.

В цей час компанія вживає заходів та продовжує пошук причин ДТП

У минулий вівторок компанія Cruise заявила, що вивчає можливості удосконалення свого програмного забезпечення для реагування на подібні інциденти. Після прикрого ДТП компанія Cruise змінила програмне забезпечення приблизно 950 своїх автомобілів, щоб запобігти повторенню подібної ситуації.

Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) нещодавно розпочала попереднє розслідування та послалася на інший інцидент. Згідно зі звітом, наприкінці серпня круїзний робот-таксі виїхав на перехрестя на зелене світло – і в цей час перед автомобілем з’явився пішохід. Програмне забезпечення спробувало згорнути програму їзди та загальмувати, однак автомобіль все одно збив пішохода на швидкості близько двох кілометрів на годину.

Сан-Франциско зараз є унікальним випробувальним полігоном для роботаксі з автопілотом


У місті активно працюють дочірня компанія General Motors – Cruise та споріднена Google компанія Waymo. Влітку вони отримали дозвіл від регуляційного органу Каліфорнії на розширення своїх послуг із перевезення людей без водія по всьому місту. Міська рада та численні жителі виступили проти цього рішення. Вони, зокрема, стверджували, що автомобілі із програмним керуванням часто блокують рух і тим самим заважають рятувальникам під час проведення рятувальних операцій. Компанії, своєю чергою, наполягають на тому, що автомобілі-роботи безпечніші в управлінні, ніж люди.

Роботаксі Cruise призупинила роботу у всіх містах США


Компанія, оголосила у вівторок, що призупинила роботу у всіх містах у зв’язку з аварією, що сталася з пішоходом у Сан-Франциско. Це зроблено для відновлення довіри на час проведення розслідування. Раніше було припинено лише експлуатацію автомобілів без людей за кермом.

Крім Cruise, влітку дочірня компанія Google Waymo також отримала дозвіл від каліфорнійського органу нагляду на послугb безпілотного транспорту по місту. Міська рада та численні жителі виступили проти цього. Вони зокрема стверджували, що автомобілі часто блокують рух.

Компанії Waymo дозволено продовжувати надавати послуги роботаксі без водія на території Сан-Франциско. В цілому, для того, щоб автономні автомобілі стали частиною повсякденного життя, потрібно набагато більше часу, ніж прогнозувалося ще кілька років тому. Хоча технологія вже давно працює в простих умовах, деякі інсайдери мають сумніви в тому, що програмне забезпечення може бути належно підготовлене до всіх несподіваних ситуацій, що можуть виникнути на дорозі.Читати також:

250 000 тракдрайверів втратять роботу. В Каліфорнії схвалено експлуатацію безпілотних вантажівок

Машини з автопілотом Chevrolet Bolt самі по собі перекрили рух у Техасі (+Відео)

Останні автомобільні новини США
Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США призупинено поїздки на безпілотних таксі від компанії Cruise

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *