Вода в океані навколо Флориди стала аномально теплою, як у джакузі

Температура води біля південного краю Флориди два дні поспіль досягала 38 градусів, що, на думку метеорологів, може бути найвищою температурою морської води за всю історію спостережень.

Раніше найвищу температуру поверхні води 37,61 градуса зафіксували у 2020 році в Перській затоці.

Температура поверхні океану навколо Флорида-Кіс підскочила до рівня тепла в джакузі, — повідомляє Reuters.

За інформацією уряду США, буй, розташований у водах затоки Манаті в національному парку Еверглейдс, 24 липня 2023 року зафіксував температуру 38 градусів. За даними управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) США, у цей час року температура води в цьому районі має становити 23-31 градуса. За 41 кілометр від цього місця вчені спостерігали руйнівні наслідки тривалого впливу теплої води – знебарвлення коралів і загибель частини з них.

Вчені назвали людський вплив головною причиною екстремальної липневої спеки

На думку експертів, чимраз більша частота та інтенсивність екстремальних погодних умов – як на суші, так і в океані – симптом зміни клімату, спричиненого діяльністю людини, що провокує розвиток аномальних явищ. Якби не антропогенний фактор, зростання температури було б малоймовірним, — вважають вчені.

Антропогенна зміна клімату відіграла ключову роль у виникненні екстремальної спеки, що охопила у липні 2023 року США, Європу та Китай, — повідомляє Reuters.

Протягом липня екстремальні погодні умови викликали хаос на всій планеті: у Китаї, США та Південній Європі температура побила рекорди, викликавши лісові пожежі, нестачу води та зростання кількості госпіталізацій через спеку. 23 липня з грецького острова Родос евакуювали тисячі туристів через лісові пожежі, що розбушувалися в країні, викликані небувалою спекою. Згідно з дослідженням міжнародної групи вчених з організації World Weather Attribution (WWA), що вивчає роль зміни клімату в екстремальних погодних умовах, якби не вплив людини на навколишнє середовище, то умов для такого підвищення температури у світі було б надзвичайно мало.

За оцінками фахівців WWA, зростання концентрації парникових газів призвело до підвищення температури повітря в Європі на 2,5 градуси, у Північній Америці – на 2 градуси, а в Китаї – на 1. За словами вчених, спека не тільки безпосередньо вплинула на здоров’я людей, але й призвела до значного скорочення врожаю сільськогосподарських культур і засухи пасовиськ для худоби: серйозно постраждали посіви кукурудзи та сої у США, оливок у Південній Європі, бавовни у Китаї.

«Погодне явище Ель-Ніньйо (природний феномен, для якого характерне аномальне підвищення температури поверхневого шару води Тихого океану. – Авт.), ймовірно, сприяло посиленню спеки в деяких регіонах, проте основний фактор – зростання викидів парникових газів. Якщо не скоротити викиди, то ймовірність появи аномальної спеки продовжить зростати «, — йдеться у дослідженні вчених.

За оцінками WWA, тривалі періоди екстремальної спеки можуть наступати кожні 2-5 років, якщо середня глобальна температура підвищиться на два градуси порівняно з доіндустріальним рівнем. Наразі, за словами вчених, середня температура підвищилася більш ніж на 1,1 градуса. «Поки ми продовжуватимемо спалювати викопне паливо, ми спостерігатимемо все більше і більше таких екстремальних погодних явищ», — говорить експерт з Ґрентемського інституту зміни клімату в Лондоні Фридерик Отто.

Раніше найвищу температуру поверхні води 37,61 градуса зафіксували у 2020 році в Перській затоці. Є ймовірність, що рівень тепла в океані навколо Флориди – рекордний, проте цього не можна точно сказати, оскільки у світі раніше не заміряли температуру поверхні океану.

У липні 2023 року всесвітня метеорологічна організація ООН (ВМО) повідомила, що температура води у Світовому океані досягла рекордних значень, що також частково зумовлено явищем Ель-Ніньйо. За її даними, температура у водах Флориди смертельно небезпечна для морських мешканців та океанічних екосистем. У 2021 році хвилі тепла, ймовірно, занапастили понад 1 млрд організмів уздовж канадської частини Тихого океану, повідомляє The Guardian.

«Теплові хвилі все більше впливають на світовий океан, знищуючи ламінарію, морську траву і корали, величезну масу морської фауни, подібно до лісових пожеж, що знищують величезні площі лісу», – зазначило видання.

Читати також:

У Європі та США встановилася екстремальна спека

Екстремальна спека в Каліфорнії: тисячі людей евакуйовано через лісові пожежі

Небо над США знову затягнуло димом від лісових пожеж у Канаді

Зелена електроенергія стає надто дорогою: у США відмовляються від контрактів



Світлина з відкритих джерел (скриншот з відео)


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Вода в океані навколо Флориди стала аномально теплою, як у джакузі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *