Последние новости
США встановили новий рекорд за кількістю великих природних катастроф

Смертоносний вогняний шторм на Гаваях та ураган «Ідалія» спричинилися до того, що США встановили сумний рекорд за кількістю природних катастроф, збитки від яких вже перевищують 1 мільярд доларів.

Про це, посилаючись на міжнародні дослідження, передає «Голос Америки».

А попереду ще чотири місяці, дай Бог, щоб були спокійні та позбавлені кліматичного лиха.

Національне управління океанічних та атмосферних досліджень оголосило, що з січня по серпень цього року в США сталося 23 екстремальні погодні явища, збитки від яких перевищили 1 мільярд доларів.

Попередній рекорд, 22 подібні явища, було встановлено у 2020 році.

Загалом стихійні лиха цього року коштували американцям 57,6 мільярда доларів і забрали життя щонайменше 253 особи.

Кліматолог та економіст управління Адам Сміт уточнив, що ця цифра не включає шкоди від тропічного шторму «Хілларі» у Каліфорнії та сильної посухи на Півдні та Середньому Заході США, оскільки він ще не підрахований.

“Ми бачимо сліди зміни клімату по всій країні, – заявив Сміт в інтерв’ю Associated Press. – Я не очікую, що найближчим часом темпи цих змін зменшаться».

NOAA веде врахування природних лих, які обходяться в мільярд доларів і більше з 1980 року, вносячи поправки на інфляцію.

За словами Сміта, статистика показує збільшення кількості катастроф, а також забудов у районах, схильних до ризику. «Розширення зони впливу, вразливість, зміна клімату призводять до того, що таких «мільярдних» катастроф стає дедалі більше», — сказав Сміт.

Після останнього оновлення списку, управління додало до нього вісім нових катастроф із мільярдною шкодою. Крім «Ідалії» та гавайського вогняного шторму, внаслідок якого загинули 115 людей, до списку було внесено гради, сильні шторми та повені, що сталися у різних районах США у липні та серпні цього року.

На думку експертів, США повинні вжити додаткових заходів для адаптації до стихійних лих, що почастішали, оскільки ситуація з року в рік тільки погіршуватиметься.


«Клімат вже змінився і ні побудоване середовище, ні системи реагування не встигають за цими змінами», — заявив колишній директор Федерального управління з надзвичайних ситуацій Крейг Фьюгейт.Читати також:

На Гаваях знову почав вивергатися вулкан Кілауеа (+Фото, +Відео)

Аномальна спека у вересні змушує достроково закрити школи на північному сході США

Найпотужніший за 125 років ураган дістався Флориди (+ВІДЕО)

Лісові пожежі у штаті Вашингтон не вщухають: якість повітря критично низька

На Гаваях після пожеж безвісти зникли понад 1000 людей

Ураган «Хіларі» досяг США і викликав потужні повені в Каліфорнії (+Відео)

Лісова пожежа знищила унікальний заповідник у КаліфорніїСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *