Последние новости
На Гаваях після пожеж безвісти зникли понад 1000 людей

Пошукова операція після катастрофічних пожеж на Гавайських островах добігає кінця, а за її результатами кількість жертв може зрости. З таким попередженням до мешканців звернувся губернатор Гаваїв Джош Грін.

На гавайському острові Мауї (США) все ще ведуться пошуки понад 1000 людей, які зникли після пожежі майже двотижневої давності, стихія практично знищила історичне місто Лахайна. Більшість загиблих досі не впізнано.

Згідно з офіційними звітами, пошукові групи з собаками виявили останки 114 загиблих станом на минулі вихідні, і ще 1150 вважаються зниклими безвісти. Офіційні особи визнають, що вони не знають точної кількості зниклих безвісти. Близько 2 тис. осіб на острові, як і раніше, знаходяться без електрики та 10 тис. осіб — без зв’язку. Вода в деяких районах західного Мауї є небезпечною для пиття.

Сенатор від штату Гаваї Браян Шац повідомив, що в містечку Лахайна на острові Мауї, яке було практично знищено вогнем 8 серпня, рятувальники вже оглянули приблизно 85 відсотків зони лиха. Офіційно підтверджено смерть 114 людей. Пошуки продовжуються, але губернатор вважає, що тіла більшості загиблих, можливо, були повністю знищені вогнем, тож знайти їхні останки не вдасться.

Федеральне бюро розслідувань (ФБР) відкрило офіси, де родичі очікують на ідентифікацію зниклих безвісти за допомогою ДНК для пізнання знайдених тіл, оскільки вони не змогли ідентифікувати більшість жертв, вже вилучених з обвуглених руїн.

Губернатор штату Гаваї Джош Грін заявив у неділю, що кількість жертв може продовжити зростати найближчими днями.

Жителі змогли повернутися до Лахайни, колишньої столиці королівства Гаваї, яке в минулому було справжньою пам’яткою для туристів. Проте влада попередила, що водопровідна вода поки що непридатна для споживання, і якість повітря постійно контролюється. У багатьох постраждалих мешканців острова у вогні згоріли стільникові телефони, посвідчення особи та інші документи, необхідні для участі у довгострокових програмах допомоги, що створює додаткові труднощі.

За даними Білого дому, на Мауї зараз перебувають понад 1000 рятувальників та федеральних службовців, які беруть участь у ліквідації наслідків руйнівної пожежі. Вогонь знищив на острові щонайменше 2200 будівель, 86% з яких – житлові будинки. Без житла залишилося не менше 4,5 тисяч людей.

Пожежі на Гаваях у першій половині серпня стали найбільш смертоносними пожежами в США за сторіччя. Збитки від них оцінюються в 6 млрд доларів.

Президент Байден відвідав острів Мауї


Байден після приземлення пересів на борт вертольота, на якому здійснив обліт острова, — випливає з трансляції місцевих телеканалів, а Федеральна влада виділила постраждалим сім’ям понад 8 млн доларів.

Президент призначив регіонального керівника Федерального агентства з управління надзвичайними ситуаціями (FEMA) Боба Фентона головним федеральним координатором ліквідації наслідків лісових пожеж на Мауї. Таким чином, федеральний чиновник контролюватиме хід довгострокових відновлювальних робіт. На відновлення Лахайни, де практично всі будівлі було знищено, підуть роки.

Ті, хто вижив на Мауї, готуються до рясних дощів через тропічний циклон «Фернанда»

На тлі відновлювальних робіт, що тривають, на охопленому лісовою пожежею острові Мауї ті, хто вижив, стикаються з ще однією загрозою стихійного лиха через посттропічний циклон «Фернанда».

Посилаючись на інформацію Національної метеорологічної служби залишкова волога з «Фернанди», за прогнозами, наблизиться до штату на початку тижня, додавши, що найвищі опади в цьому районі очікуються з полудня понеділка до ранку вівторка. Влада запевнила громадськість, що з наближенням погодного катаклізму співробітники аварійно-рятувальних служб вже розгорнули та почали встановлювати захисні пристрої на входах у всі водозбірні басейни зливових стоків на рівні вулиць в районі лиха Лахайна, щоб забезпечити безпеку тих, хто вижив.

Загалом пожежники вже локалізували 85% пожеж в Олінді, площа яких оцінюється у 1081 акр. В цей час пожежна служба Мауї допомагає Департаменту лісового господарства та лісових пожеж штату в спільних зусиллях з гасіння пожеж.

З іншого боку, пожежа в Кулі вже локалізована на 85%, площа якої оцінюється у 202 акри, тоді як пожежа в Лахайні локалізована на 90%, площа якої оцінюється у 2170 акрів.

Пожежу в Пулеху/Кіхеї вже оголошено локалізованою на 100%, і нині влада не фіксує там жодних активних загроз.

Чиновники досі розслідують основну причину смертельної пожежі. Губернатор Джош Грін сказав, що зміна клімату могла посилити нездатність офіційних осіб діяти належним чином щодо масштабних лісових пожеж. Він також сказав, що було проведено всебічну перевірку, щоб визначити, чи часом лінії електропередач не були причиною початкових пожеж.

Зараз до зони лиха може потрапити лише уповноважений персонал.


Читати також:

Лісові пожежі охопили Гаваї. Мешканці рятуються від вогню втечею в океан

Число загиблих внаслідок лісових пожеж на Гаваях у США зросло до 53 осіб

Найбільший у світі вулкан Мауна-Лоа почав вивергатися вперше за 38 років (+Відео)

У найближчі роки людство чекає глобальна міграція

Лісова пожежа знищила унікальний заповідник у Каліфорнії

Вода в океані навколо Флориди стала аномально теплою, як у джакузі

Ураган «Хіларі» досяг США і викликав потужні повені в Каліфорнії (+Відео)
Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “На Гаваях після пожеж безвісти зникли понад 1000 людей

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *