Першу в історії операцію з пересадки цілого ока проведено в Нью-Йорку

Першу у світі пересадку цілого ока людині провели американські лікарі, — повідомляє 9 листопада пресслужба медичного центру Лангона Нью-Йоркського університету.

Операцію було проведено 27 травня 2023 року. Вона тривала близько 21 години. Залучено в ній було понад 140 хірургів, медсестер та інших медичних працівників.

Команда хірургів центру Лангона провела першу пересадку цілого ока та частини обличчя 46-річному військовому ветерану з Арканзасу, який отримав серйозні каліцтва на роботі від впливу електричного струму.

Згідно з пресрелізом, пацієнт втратив ліве око, а також ніс, губи, передні зуби та частину лівої щоки з підборіддям до кістки. Це сталося після випадкового зіткнення з проводом, який був під високою напругою.

У релізі зазначається, що зараз немає інформації про те, чи зможе пацієнт у майбутньому бачити новим оком. Проте пересаджений орган із моменту операції показує «дивовижні ознаки здоров’я». Отже, є шанс, що 46-річний Джеймс зможе знову бадай частково бачити на ліве око.

Також стверджується, що це досягнення хірургів відкриває нові можливості для майбутнього прогресу в лікуванні зору. Дотепер лікарі могли трансплантувати лише рогівку, чистий передній шар ока.

За оком Джеймса продовжуватимуть спостерігати, але зараз воно «не контактує» з мозком через зоровий нерв. Щоб підтримати зв’язок між зоровими нервами донора та реципієнта, хірурги зібрали дорослі стовбурові клітини та ввели їх у зоровий нерв під час трансплантації, сподіваючись, що вони замінять пошкоджені клітини.

Трансплантація життєздатного ока відкриває багато нових можливостей, говорять лікарі, що проводили операцію, навіть якщо в цьому випадку зір не відновиться.Читати також:

У США робот вперше провів лапароскопічну операцію без участі людини

У США помер другий чоловік із пересадженим серцем свині

Головні медичні новини фармгалузі США у жовтні 2023 року: прориви у лікуванні, нові ліки, експериментальні дослідження

Опубліковано список лікарських засобів, на які в США знизять ціни згідно із законом про інфляціюСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *