SpaceX вивела на орбіту 23 нових інтернет-супутника Starlink

Ракета-носій Falcon 9 успішно вивела на орбіту чергову партію із 23 мінісупутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Про це повідомила компанія-розробник SpaceX в соціальній мережі Twitter.

Запуск ракети здійснено з 40-го стартового комплексу на базі американських Космічних військ на мисі Канаверал у Флориді.

Це 121-й за рахунком запуск із травня 2019 року в рамках проєкту Starlink та 52-й з початку поточного року. SpaceX вивела на орбіту майже 5,4 тис. таких супутників. Частина вийшла з ладу чи зійшла з орбіти. Понад 5 тис. апаратів перебувають на орбіті у робочому стані.

У рамках запуску перший багаторазовий ступінь ракети-носія, який використовувався у 18-й раз, після відділення здійснила керовану вертикальну посадку на морську платформу-дрон A Shortfall of Gravitas, що знаходилася в Атлантиці.

Зараз компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі. Інтернет-мережа Starlink доступна користувачам у 62 країнах, у тому числі в Північній та Південній Америці, Європі, Азії, Африці та Австралії. За даними Пентагону, послугами цих супутників також активно користуються американські військові.

У перспективі SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів (а надалі — з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити мешканців Землі широкосмуговим доступом до Інтернету у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій у реалізацію проєкту оцінюється у $10 млрд.Читати також:

14-річний вундеркінд отримав роботу в SpaceX Маска: хто він, як йому це вдалося

SpaceX вивела на орбіту 56 нових супутників Starlink

SpaceX запустила на орбіту ще 56 інтернет-супутників Starlink

Армія США планує доставляти вантажі за допомогою ракет SpaceXСвітлина з відкритих джерел: SpaceX

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *