ФРС оцінила економіку США на початку жовтня як стабільну

Економічна активність у США в основному залишалася стабільною у вересні – на початку жовтня, — йдеться в опублікованому в середу Федеральною резервною системою регіональному огляді.

Про прискорення темпів економічного зростання заявили лише три регіони із 12.

Динаміка споживчих витрат була неоднорідною, активність у туристичному секторі загалом продовжила покращуватись, банки відзначали помірне зниження попиту на кредити, а умови на ринку житла практично не змінилися порівняно з періодом, охопленим попереднім оглядом, за збереження низької кількості виставлених на продаж будинків.

У промисловому секторі активність також була неоднорідною, проте представники багатьох регіонів наголошували на покращенні очікувань щодо цієї сфери.

«Прогнози для американської економіки на найближчу перспективу в основному передбачають або її стабільність, або слабке уповільнення темпів зростання», — йдеться в Beige Book.

Споживчі ціни на США загалом продовжували підвищуватися стриманими (modest) темпами. Зростання виробничих витрат у промисловому секторі сповільнилося або стабілізувалося, тоді як зростання собівартості послуг продовжило прискорюватися.

«Підвищення цін на паливо, зарплат, а також вартості страхування зробило свій внесок в інфляцію по всій країні», — йдеться в огляді.

Відпускні ціни збільшувалися повільніше, ніж виробничі витрати, оскільки бізнесу стало складно перекладати зростання своїх витрат на споживачів, які стають дедалі чутливішими до динаміки цін. Внаслідок цього у компаній не виходило утримувати бажану рентабельність.

«Загалом бізнес очікує, що ціни продовжать зростати в наступні кілька кварталів, але повільнішими темпами, ніж раніше», — йдеться у Beige Book.

Більшість регіонів відзначили загальне збільшення зайнятості темпами від «слабких» до «помірних» (moderate), а також «стримане» або «помірне» зростання зарплат.

Огляд Beige Book, який формується на основі даних дванадцяти Федеральних резервних банків (ФРБ), традиційно публікується за два тижні до засідання Федрезерву. Інформація, використана під час складання цього звіту, була зібрана за шість тижнів по 6 жовтня включно та опрацьована.

Ставки з іпотеки в США опустяться до кінця 2024 року. Це дозволить активізуватись потенційним покупцям житла.

Розмір ставок за іпотечними кредитами в США, що зараз перебуває на максимумі з 2000 року, може значно знизитися протягом наступного року, — йдеться в повідомленні Асоціації іпотечних банкірів (Mortgage Bankers Association, MBA).

Середня відсоткова ставка за 30-річними кредитами на покупку будинку наприкінці 2024 року опуститься до 6,1%, — прогнозують аналітики MBA. До кінця 2025 року вони очікують на падіння ставки до 5,5%. Минулого тижня вона становила 7,67%.

Важливим чинником зниження вартості іпотеки стане уповільнення американської економіки, — зазначив старший економіст MBA Майк Фратантоні. Асоціація очікує на рецесію в США в першому півріччі 2024 року, а також зростання безробіття та уповільнення інфляції.

Тим часом зниження ставки дозволить активізуватися потенційним покупцям житла, і сукупний обсяг виданих іпотечних кредитів у 2024 році може зрости на 19% і досягти 1,95 трлн доларів. Для порівняння: рекорд було зафіксовано у 2021 році, коли американські банки видали кредити на купівлю житла на суму 4,4 трлн доларів.


Читати також:

ФРС США вперше за багато років повідомила про операційні збитки

Ринок праці в США фіксує приріст робочих місць, підсумки засідання ФРС у деталях

Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США

Зелена електроенергія стає надто дорогою: у США відмовляються від контрактівСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “ФРС оцінила економіку США на початку жовтня як стабільну

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *