Последние новости
Наразі добровільно: влада США рекомендує колоти оновлений бустер проти COVID-19 всім, в т.ч. немовлятам віком від 6 місяців

У вівторок директор Центру з контролю та профілактики захворювань підписав рекомендацію, щоб усі американці віком від 6 місяців отримували оновлений бустер проти COVID на тлі зростання кількості випадків захворювання та госпіталізацій по всій країні.

Керівництво Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC) у вівторок затвердило широке використання оновлених вакцин проти COVID-19 для людей віком від 6 місяців і більше. Загальнонаціональна кампанія з вакцинації має розпочатися найближчими днями. Бустери, виготовлені Pfizer-BioNTech і Moderna націлені на варіанти, які зараз циркулюють і пов’язані з XBB – відгалуженням варіанту Omicron.

Менді Коен, директор CDC, ухвалила рішення після того, як експертна група переважною більшістю – 13 проти 1 – рекомендувала застосування вакцин виробництва Pfizer/BioNTech та Moderna. Директор CDC Менді Коен підписала рекомендацію через кілька годин після голосування, а самі вакцини будуть доступні в аптеках та центрах вакцинації протягом 48 годин.

Рекомендація стосується ін’єкцій мРНК від Pfizer-BioNTech і Moderna, обидві з яких були схвалені Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів у понеділок. FDA все ще розглядає третю ін’єкцію від Novavax, але офіційні особи зазначили, що ця рекомендація також може застосовуватися до білкової ін’єкції компанії, коли буде видано відповідний дозвіл.

Великі аптечні мережі CVS і Walgreens заявили, що вакцини будуть доступні протягом кількох днів. В аптеках будуть доступні нові бустери від Moderna та Pfizer-BioNTech — це одна доза для людей віком від 5 років і декілька менших доз для дітей віком від 6 місяців до 4 років: дві дози Moderna або три дози Pfizer-BioNTech.

Наразі добровільно та безкоштовно

Відповідно до цієї рекомендації, приватне та державне страхування має зробити вакцини безкоштовними для більшості споживачів, які мають приватне медичне страхування або страхування Medicare або Medicaid. Для осіб без страхування Pfizer коштуватиме 120 доларів за дозу, Moderna стягуватиме 129 доларів за дозу, а Novavax – 130 доларів.

«Тепер у нас є щеплення від усіх трьох основних сезонних респіраторних вірусів – COVID-19, грипу та RSV. Вакцинація проти COVID-19 залишається найважливішим засобом захисту від госпіталізації, довготермінових ускладнень і смерті. Заохочуйте всіх американців бути приходити на вакцинацію», – сказав Байден.

Ревакцинація кожних пару місяців

CDC рекомендує кожному американцю віком від 5 років отримати одну дозу оновленої вакцини незалежно від того, чи отримували вони вакцину раніше. Дітям від 6 місяців до 4 років, які не отримали вакцину від коронавірусу, рекомендовано отримати первинну серію з двох доз Moderna або трьох доз Pfizer-BioNTech. Дози повинні бути від одного виробника. Люди з помірним або важким імунодефіцитом, які не були щеплені від коронавірусу, повинні отримати три дози оновленої вакцини.

За словами CDC, людям, які нещодавно зробили щеплення, слід зачекати два місяці, перш ніж отримати оновлену вакцину. Люди, які нещодавно були інфіковані, можуть почекати три місяці, але вони також можуть отримати бустер, «щойно почуватимуться краще», — заявила у вівторок офіційний представник CDC Меган Уоллес.

Американське відомство, яке знає охорону здоров’я, не стало рекомендувати вакцинацію тільки для груп високого ризику, як це зробили в інших країнах і як запропонували деякі експерти, натомість було зроблено рекомендації вакцинуватися практично всім категоріям населення. Ця рекомендація відрізняється від рекомендацій влади більшості країн Європи. У вересні Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) заявив, що при вакцинації в країнах ЄС мають надавати пріоритет людям віком 60 років та старшим, а також іншим вразливим групам.

У Німеччині бустерні вакцини були націлені на ці групи, тоді як комітет з вакцин британського уряду заявив, що щеплення буде запропоновано лише дорослим у віці 65 років і старшим та деяким іншим категоріям населення.

«Я рішуче виступаю за універсальні рекомендації, — сказала член експертної групи та професор Гарвардської медичної школи доктор Камілла Коттон. — Покінчімо з COVID-19 якомога ефективніше, запобігаючи зараженню за допомогою вакцин».

Оновлені вакцини та міокардит


Керівництво CDC США заявило, що рекомендація вакцинуватися всім людям переважує ускладнення та побічні дії від вакцин та бустерів.

«Я дійсно думаю, що широка стратегія використання має сенс», — сказала Кейтлін Ріверс, старший науковий співробітник Центру безпеки охорони здоров’я Джонса Хопкінса в Балтіморі, додавши, що, хоча вірус не викликає стільки госпіталізацій та смертей, як раніше, він все ще циркулює серед населення.

Ріверс додала, що їй було цікаво почути рекомендацію комітету для молодих чоловіків, «бо ми бачимо, що в окремих випадках у молодих чоловіків може розвинутись міокардит або пов’язані з ним наслідки». Міокардит є запальним ураженням серцевого м’яза.

Частота міокардиту після отримання бустерних доз у підлітків та молодих людей відзначається нижчою, ніж після застосування першого покоління вакцин, заявила на зустрічі офіційний представник CDC Меган Уоллес. Вона додала, що дані обмежені через меншу кількість бустерних доз, що видаються, і що більш тривалі інтервали між оновленими дозами також можуть вплинути на показники міокардиту в цій групі вакцинованих осіб.

Число випадків зараження COVID і госпіталізацій зростає в США, Європі та Азії, але залишається значно нижчим від попередніх піків. Смертність у Сполучених Штатах відносно низька — минулого місяця від коронавірусу в країні померло близько 2,000 осіб, хоча з початку пандемії в країні було зареєстровано 1,1 мільйона смертей, пов’язаних із COVID.Читати також:

Повернення COVID-19: у США похвалилися оновленою вакциною

Повернення COVID-19: до кінця вересня у США готують новий варіант бустерної вакцини

COVID повернувся: випадки коронавірусу зростають у Колорадо, нові мутації виявили у Мічигані

ВООЗ попереджає про поширення нового варіанту омікрон-штаму EG.5 («Еріс»)

Розвідка США не знайшла доказів планового поширення коронавірусу з китайської лабораторії

Випадки народження дітей із патологіями мозку через коронавірус виявили в США

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *