У США завершено монтаж першого «безшумного» надзвукового літака

Американська компанія Lockheed Martin завершує монтаж експериментального надзвукового літака X-59.

Згідно інформації видання The Drive, літальна машина має найдовший ніс з усіх літаків такого розміру. Щоб бачити перед собою, пілот буде змушений використовувати систему зовнішнього бачення eXternal Vision System (XVS), засновану на відеокамерах високої роздільної здатності.

Химерна «морда» X-59 є частиною загальної конструкції, розробленої для зменшення сили надзвукових ударів, які довгий час були перешкодою на шляху комерційних надзвукових рейсів. Перший політ новий літак має здійснити наприкінці цього року.

«Безшумність» X-59 полягатиме в тому, що звуковий удар реактивного літака ледь чутно. Однак до того, як розпочати повноцінну експлуатацію літака, конструктори мають провести низку досліджень. Необхідно дізнатися, чи зможе X-59 витримувати очікувані навантаження, включаючи політ в умовах турбулентності, маневрування, численні зльоти та посадки. Вбудовані в X-59 датчики дадуть уявлення про навантаження при польоті.

За даними НАСА, зараз у літаку використані шасі від винищувача F-16, кабіни від навчально-тренувального Т-38, частина двигуна від літака-розвідника U-2 та ручка управління від винищувача-невидимки F-117.

Світлина: Lockheed Martin, NASA

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “У США завершено монтаж першого «безшумного» надзвукового літака

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *