Последние новости
У США зняли з виробництва лампи розжарювання якими зараз користується половина американців

У США з 1 серпня заборонено продаж, виробництво та ввезення ламп розжарювання та галогенних ламп.

Про це повідомляє Міністерство енергетики США (DOE).


Із серпня у США почав діяти закон про заборону використання традиційних ламп розжарювання. При цьому в країні ще 2020 року 30% домогосподарств їх використовували. Але тепер їх більше не можна продавати, виробляти та імпортувати, як, до речі, і галогенні лампи.

Згідно зі звітом, Департамент енергетики може накладати штрафи на компанії, які займаються купівлею та продажем ламп розжарювання. Відомству дозволено накладати штраф у розмірі $542 на виробників, імпортерів, дистриб’юторів та роздрібних продавців за кожне порушення. Штрафи можуть сягати мільйонів доларів за великі замовлення на лампи розжарювання. У той час як попередні зусилля з регулювання лампочок не торкалися роздрібних продавців у сфері дії, то тепер і вони включені до списку.

Департамент енергетики підтвердив, що робляться примусові дії, але нині незрозуміло, як саме буде діяти механізм покарання.

«Ви можете отримати штраф, якщо ви є звичайним магазином, інтернет-магазином, дистриб’ютором або імпортером. Штрафи будуть переслідувати будь-кого в ланцюжку поставок, — сказав Деніел Айзенберг, адвокат Beveridge & Diamond PC. – Це вплине на значно ширший сектор економіки, ніж типовий стандарт ефективності побутової техніки Департаменту енергетики».

Нові стандарти вимагають, щоб мінімальна ефективність лампочки становила 45 люменів на ват. При всьому виконанні лампа розжарювання таку ефективність показати не може — всі 15 люмен на ват, а у сучаснішої галогенної — 25 люмен. Ця технологія також йде під заборону.

Нові федеральні правила, що набули чинності і стосуються енергоефективності систем освітлення, фактично, припиняють продаж і виробництво ламп, які сходять до патенту Едісона, виданого в 1880 році.

У виграші опиняться ефективніші та довговічніші світлодіодні лампи. Світловипромінюючі компоненти у світлодіодних лампах майже не виділяють тепла і можуть споживати на 90 відсотків менше енергії, ніж лампи розжарювання, а термін їхньої служби збільшується у 25 разів.

Американське Міненерго вважає, що домогосподарства заощадять на світлодіодних лампах близько $3 млрд на рік. Крім того, ухвалена заборона за 30 років скоротить викиди вуглекислого газу на 222 млн тонн.

Що не так з лампами розжарювання?

Проблема у тому, що це стара технологія. Інженери давно придумали ефективніші лампи, які споживають менше енергії та працюють довше. Головний конкурент ламп розжарювання – світлодіодні лампи. Вони дорожчі у 2-3 рази. Але можуть працювати роками, тоді як лампа розжарювання перегорає у невідповідний момент. Ще один ефект – споживання енергії. Залежно від тарифу на електрику, діоди можуть бути дешевшими в експлуатації в 3-4 рази. На довгій дистанції різниця в ціні на лампочку перекривається зниженням витрат на електрику.

Варто зазначити, що цей закон пройшов довгий шлях. Законодавчо енергоефективність ухвалили ще за адміністрації Обами у 2017 році. Проте заборону ламп розжарювання тривалий час гальмували республіканці, зокрема Дональд Трамп. Вони вважали, що це обмежує свободу вибору споживачів і може спричинити додаткові витрати.

Слід зазначити, що США запізнилися з цим заходом як мінімум на 10 років. Євросоюз погодив відмову від виробництва ламп розжарювання ще 2012 року. Галогенні в ЄС були заборонені у 2018 році. Чорногорія та Сербія припинили використання ламп розжарювання у 2020 році.

Багато великих ритейлерів, таких як Home Depot і Lowe’s, дотримуються нових нормативних вимог.

За даними Hutton Electric, Heating and Air, лампи розжарювання коштують менше, ніж світлодіодні, але світлодіодні ефективніші, отже, порівняно дешевші протягом усього терміну служби.

Крім цього, адміністрація президента США Джо Байдена ввела нові правила, які стосуються побутової техніки, включаючи посудомийні машини, водонагрівачі, портативні газові генератори та газові плити.

Читати також:

У Техасі збудували найбільший у світі район надрукований на 3D-принтері (+Фото)

На шляху до цифровізації: ФРС запустила власну платіжну систему, готовий законопроєкт регулювання крипторинку

Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?

Американська компанія отримала дозвіл випробувати чіпи для мозку на людях

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США зняли з виробництва лампи розжарювання якими зараз користується половина американців

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *