В очікуванні актуальних даних щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США (+Прогнози)

Основною подією цього тижня стане публікація базового індексу споживчих видатків у США за жовтень. Індекс PCE Core – ключовий індикатор, який відстежує Федеральна резервна система щодо оцінки ризиків інфляції.

Індекс споживчих цін у США, звіти Salesforce та HP


Також у макроекономічному календарі цього тижня – свіжі дані про виробничу активність учасників найбільшої економіки світу, довіру споживачів та ціни на житло. Квартальні звіти опублікують Salesforce, HP та кілька інших великих компаній.

У понеділок, 27 листопада, Бюро перепису населення оприлюднить дані про продаж нового житла за жовтень у США. Консенсус-прогноз Yahoo Finance передбачає, що продаж нових будинків у перерахунку на річні темпи знизився з 759 тис. у вересні до 723 тис. у жовтні, консенсус-прогноз Barron’s – до 700 тис. У вересні продажі новобудов у США підскочили на 12,3 %, оновивши максимум із лютого 2022 року. На нову нерухомість у США припадає лише 10% ринку житла, але продаж нових будинків реєструється відразу після підписання контракту, що робить їх більш актуальним індикатором стану ринку, ніж продаж будинків на вторинному ринку, які враховуються у статистиці тільки після завершення угоди.

У вівторок, 28 листопада, S&P опублікує індекс цін на житло Кейса-Шіллера за вересень. Опитані Barron’s аналітики в середньому очікують зростання показника на 4,2% у річному вираженні порівняно зі зростанням на 2,2% у серпні.

Дослідницька організація Conference Board повідомить дані про довіру американських споживачів у листопаді. У жовтні індекс споживчої довіри знизився порівняно з вереснем, спад фіксується третій місяць поспіль. У листопаді, за консенсус-прогнозом Yahoo Finance, показник продовжить знижуватися — до 101 пункту зі 102,6 у жовтні.

Квартальні звіти розмістять Hewlett Packard Enterprise, Intuit, Workday, CrowdStrike, NetApp, VMware та Splunk.

У середу, 29 листопада, Бюро економічного аналізу міністерства торгівлі США опублікує переглянуті дані щодо зростання ВВП найбільшої економіки світу за третій квартал. Консенсус-прогноз передбачає коригування до 5% із 4,9%.

Про прибутки та збитки відзвітують Snowflake, Synopsys, Okta, Pure Storage, Dollar Tree, Five Below, Foot Locker та Victoria’s Secret.

У четвер, 30 листопада, Бюро статистики праці США опублікує базовий індекс витрат на особисте споживання (PCE Core, не враховує змін цін на товари волатильної групи – харчі та нафтопродукти) за жовтень. Цей індекс використовується Комітетом з відкритих ринків (FOMC) ФРС США для оцінки ризиків інфляції та прийняття рішень щодо монетарної політики. Консенсус-прогноз, результати якого наводить Barron’s, передбачає, що минулого місяця зростання PCE Core сповільнилося до 3,5% у річному вираженні з 3,7% у вересні.

Головний економіст JPMorgan по США Майкл Феролі у записці для клієнтів зазначив, що за такої динаміки PCE Core у жовтні зростання показника за останні три місяці становитиме лише 2,5%, за пів року – 2,6%.

«Це зростання досить близьке до мети ФРС з інфляції у 2%, тому більшість членів FOMC, ймовірно, дотримуватимуться (поточної монетарної) політики та дозволять охолодженню активності на ринку праці завершити роботу щодо повернення інфляції до цільового рівня. додав Феролі. – Ми, як і раніше, вважаємо, що наступним кроком ФРС буде пом’якшення політики, але не раніше третього кварталу 2024 року».

Salesforce, розробник однойменної CRM-системи, оголосить фінансові результати за третій квартал. Волл-стріт очікує, що компанія повідомить про прибуток у розмірі $2,06 на акцію за обсягом продажів у $8,7 млрд. Цього року акції Salesforce зросли на 70%. У центрі уваги аналітиків також будуть нові дані про попит на ШІ продукти Salesforce.

Про фінрезультати за минулий квартал також оголосять Dell, Marvell Technology, Samsara, UiPath та Kroger.

У п’ятницю, 1 грудня, Інститут управління постачанням (ISM) опублікує індекс ділової активності у виробничому секторі США (ISM Manufacturing) за листопад. Аналітики Yahoo Finance очікують зростання індексу до 47,7 пункту. У жовтні індекс несподівано знизився до 46,7 пункту, тоді як консенсус-прогноз передбачав його збереження на рівні 49 пунктів. Значення ISM Manufacturing нижче 50 пунктів свідчить про спад активності у секторі. Індекс залишається нижчим від цієї позначки вже 12 місяців поспіль.

Коротко


За даними Інституту інвестиційних компаній, інвестори у США мають на своїх рахунках рекордні $5,7 трлн. Ці кошти розміщені у фондах грошового ринку, які інвестують у короткострокові боргові цінні папери з низьким рівнем ризику за ставками близько 5%.

За даними Reuters, ОПЕК наблизилася до компромісу з африканськими виробниками нафти за рівнями видобутку у 2024 році. Через ці розбіжності минулого тижня було скасовано зустріч країн-учасниць картелю, під час якої мають бути затверджені ліміти видобутку. Ринок також чекає, чи продовжить Саудівська Аравія додаткове добровільне скорочення видобутку на 1 млн барелів на день, термін дії якого спливає наприкінці грудня 2023 року.Читати також:

Засновник Binance Чанпен Чжао піде у відставку — WSJ

Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в Сполучених Штатах

Частка американців, які працюють з дому, впала до найнижчого рівня з початку пандемії COVID-19 

ФРС оцінила економіку США на початку жовтня як стабільнуСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *