В США знайдено ліки проти симптомів хвороби Паркінсона

Експериментальний вид терапії стовбуровими клітинами (bemdaneprocel), розроблений компанією BlueRock США, полегшить симптоми хвороби Паркінсона.

Про це пише Reuters.

Хвороба Паркінсона викликає порушення роботи мозку. До симптомів належать втрата контролю над м’язами, тремтіння та скутість рухів, а також погіршення когнітивних функцій.

Новий вид терапії стовбуровими клітинами дозволяє боротися із симптомами захворювання на ранній стадії.

Вчені зі США оголосили про розробку перспективної методики лікування хвороби Паркінсона з використанням стовбурових клітин. Фахівці перетворили їх на нервові клітини, які виробляють дофамін. Вони були вживлені в мозок порушених хворобою нейронних мереж. Додатково були використані препарати, що запобігають атакам імунної системи.

Bemdaneprocel (BRT-DA01) – це експериментальна терапія, що складається з нейронів, які продукують дофамін з плюрипотентних стовбурових клітин, хірургічним шляхом імплантованих в мозок людини з хворобою Паркінсона. При пересадці ці клітини можуть відновити нейронні мережі, зруйновані хворобою Паркінсона. Початкові результати показали, що клітини розмножилися та почали виробляти дофамін.

Пацієнти одужують

Через рік лікування 7 пацієнтів із 12, які отримували високі дози препарату, стали краще контролювати симптоми. Інші 5 вживали меншу кількість ліків, однак у них також були помітні ознаки зниження захворювання. Час рецидиву скоротився на 0,75 години на день. Лікування добре переносилося і не викликало серйозних проблем зі здоров’ям.

Американські професори підтвердили, що наступний етап випробувань на людях буде запущено у першій половині 2024 року, незабаром розпочнеться набір пацієнтів для порівняльної групи. Друга та третя стадії клінічних випробувань пройдуть також у 2024 році.



Що важливо знати?

Хвороба Паркінсона — захворювання головного мозку, спричинене пошкодженням нервових клітин, що призводить до зниження рівня дофаміну. Нестача цієї речовини сприяє пошкодженню нейронних зв’язків. Це, своєю чергою, стає причиною поступової втрати рухової функції. Серед характерних для хвороби Паркінсона симптомів: тремор, скутість рухів, підвищення тонусу м’язів та порушення мови.

Згідно з Parkinson’s Foundation, понад 10 млн людей у всьому світі страждають від захворювання. Ліки проти хвороби Паркінсона відсутні. Однак існують різні методи, що дозволяють зменшити гостроту симптомів. Серед них медикаментозне лікування, нелікарські методи, хірургічне втручання.



Попередні дослідження

FDA раніше відхилило заявку концерну Amneal на ліки проти хвороби Паркінсона через малодосліджений компонент.

Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) відмовилося схвалити препарат IPX203 для лікування симптомів хвороби Паркінсона від американської Amneal Pharmaceuticals. У листі, яким регулятор супроводжував повідомлення про відмову, йдеться про нестачу інформації, що підтверджує безпеку застосування одного з двох основних інгредієнтів.

Уточнюється, що в той час, як у фармакокінетичних дослідженнях достатньо уваги приділено безпеці інгредієнта леводопи, не вистачає даних про другий компонент – карбідоп. У зв’язку з цим регулятор запросив додаткові дані Amneal. При цьому до ефективності препарату у FDA питань не виникло.

Препарат Amneal відрізняється від своїх попередників тим, що залишається у тонкому кишківнику протягом більш тривалого періоду часу, завдяки чому вдається досягти тривалого терапевтичного ефекту.



Читати також:

Паралізована жінка заговорила через 18 років завдяки цифровому аватару (+Відео)

У США схвалили новий препарат для лікування хвороби Альцгеймера

COVID повернувся: випадки коронавірусу зростають у Колорадо, нові мутації виявили у Мічигані

У США зростає кількість випадків раку серед молодих американців віком до 50 років

Прорив лікарів Нью-Йорка: пересаджені нирки свині працюють як свої



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *