Последние новости
У США вперше схвалили безрецептурні протизаплідні пігулки

Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA) вперше схвалило протизаплідні таблетки, які не вимагають рецепту лікаря.

Таблетки, які отримали назву Opill, можна буде придбати, наприклад, в аптеках та супермаркетах без попередньої консультації з лікарем, — оголосило у четвер FDA.

За словами виробника, ірландської компанії Perrigo, гормональний контрацептив для жінок може з’явитися у вільному продажу на теренах США з початку 2024 року. Скільки коштуватимуть пігулки не повідомлялося. Препарат раніше відпускався за рецептом з 1973 року.

Таблетки Opill, являють собою зручний варіант запобігання вагітності. Препарат діє шляхом збільшення товщини цервікального слизу або придушення овуляції, а іноді й того, й іншого», — пише ScienceAlert.

Подібний прецедент є важливою подією, оскільки відкриває доступ більшій кількості людей до методів запобігання, тим самим починаючи новий етап боротьби з небажаною та позаплановою вагітністю.

Perrigo вперше отримала права на ЛП (лікарський препарат) для щоденного застосування завдяки придбанню компанії HRA Pharma за $2,13 млрд у 2021 році. У 2022 році HRA Pharma подала заявку до FDA на схвалення безрецептурного продажу щоденних протизаплідних таблеток Opill. Правозахисні групи заявляють, що схвалення може усунути бар’єри доступу до протизаплідних засобів, такі як вартість та час відвідування лікарів: препарат буде доступний у магазинах та онлайн у першому кварталі наступного року. Вартість буде озвучена наступного тижня.

«Сьогоднішній день знаменує собою важливий крок на шляху до повноцінного доступу американців до основних медичних послуг», – заявив у своїй заяві міністр охорони здоров’я та соціальних служб Хав’єр Бесерра.

Це рішення FDA стало наслідком ухвали Верховного суду США скасувати федеральні гарантії права на аборт, передавши повноваження щодо заборони або дозволу абортів законодавчим органам самих штатів, в результаті чого в ряді штатів заборонили аборти.

«FDA має на меті надати всім жінкам доступ до всіх форм гормональної контрацепції без рецепта», — сказав доктор Джеффрі Сінгер.

Читати також:

ВІЛ – виліковний! Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі зробили революційне відкриття

У США вперше схвалили ін’єкцію для профілактики ВІЛ

У США схвалили новий препарат для лікування хвороби Альцгеймера

Американці лікуватимуть рак за допомогою вакцини

В США дефіцит антибіотиків і дитячих ліків

Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У США вперше схвалили безрецептурні протизаплідні пігулки

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *